Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

1.4 TSI ACT na 0w20

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez ggregorii » 5 lutego 2023, 14:32

Hej olej taki zalany według wpisów z serwisu. Czemu taki nie wiem. Motor mam 132 tys przebiegu. Jak myślicie opłata to jeszcze jak by się o niego zatroszczyć. Ciekawi mnie czy zrobienie płukanki i przejście na 5w30 niempogorszylo by czegoś.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez Tomektr » 5 lutego 2023, 15:56

Ten olej nie jest przeznaczony do tego silnika. Dopiero 1.5 miało Ten olej. Jeśli wlali to bez twojej wiedzy to bym domagał się powrotu na 5W30 na ich koszt. To było ASO czy serwis niezależny?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tomektr
TopSport
TopSport
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 5 lutego 2018, 17:30
Lokalizacja: Toruń
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Leon FR MY18 150KM
Silnik: CZEA 1.4

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez ggregorii » 5 lutego 2023, 16:10

To są wpisy z ASO . Pierwszy był 5w30 a potem lali 0w20 oczywiście Longlife.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez tatian » 5 lutego 2023, 18:09

W aso 5w30 już nie ma. Zamienili to na 0w20.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Był Seat Ibiza 1.2 (64 KM)
Był Seat Leon 1.9 TDI (110 KM)
Był Seat Leon 1.8 TSI (160 KM)
Był VW Golf MK VII 2.0 TDI (150 KM)
Był VW Golf 7.5 GTI (245 KM)
Był Renault Clio IV 0.9 TCe (90KM)
Jest Golf 8.0 GTI (245 KM)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
tatian
Cupra
Cupra
 
Posty: 4118
Dołączył(a): 27 października 2007, 22:57
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Renault Clio IV
Silnik: inny

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez ggregorii » 5 lutego 2023, 19:06

Ten 0w20 to raczej woda.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez Matador » 5 lutego 2023, 20:46

ggregorii napisał(a):Ciekawi mnie czy zrobienie płukanki i przejście na 5w30 niempogorszylo by czegoś.
5W30 to przeważnie "przeciętne" oleje i wracanie z lepszego jakościowo 0W20 na 5W30 nie ma większego sensu.
Jeśli natomiast chcesz coś bardziej uniwersalnego, to w normie VW 504 znajdziesz 0W30,
kwestia jak auto jest użytkowane..
na krótkie dystanse, miasto, do spokojnej "cywilnej" jazdy 0W20 jest dobrym wyborem.
Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Matador
Signo
Signo
 
Posty: 111
Dołączył(a): 12 kwietnia 2019, 20:12
Region: łódzkie
Auto: Leon ST
Silnik: CYVB 1.2

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez Tomektr » 5 lutego 2023, 21:22

Oleje 0W20 wcale nie są złe, tyle że silnik musi być pod niego zaprojektowany. 0W20 pojawił się na szeroką skalę z nową WLTP która zaostrzała ilość spalanego paliwa na setkę. Bodajże była wprowadzona w drugiej połowie 2019
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tomektr
TopSport
TopSport
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 5 lutego 2018, 17:30
Lokalizacja: Toruń
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Leon FR MY18 150KM
Silnik: CZEA 1.4

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez ggregorii » 5 lutego 2023, 21:45

No właśnie w 2019 przeszli na 0w20.
Ganiany po 30 tys na oleju przebieg 132. Cenę ma dobrą ale się waham niby 12 miesięcy gwarancji . Ciekawi mnie czy tez można teraz przejść z powrotem na 5w30

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez Tomektr » 5 lutego 2023, 21:56

Dokładnie było tak że silnik 1.4 do rocznika modelowego 2017 norma 504 5W30 a od rocznika modelowego 2018 norma 508/504 czyli 0W20 / 5W30 z zastrzeżeniem że na 504 będzie więcej palił. Czyli potwierdza się że było to uwarunkowane normą WLTP. Czyli silnik 1.4 CZEA był projektowany typowo pod normę 504.

Napisz tutaj do Sailora 88 on na pewno pomoże https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtop ... start=1160 Przeczytaj post 1318
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tomektr
TopSport
TopSport
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 5 lutego 2018, 17:30
Lokalizacja: Toruń
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Leon FR MY18 150KM
Silnik: CZEA 1.4

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez tatian » 5 lutego 2023, 23:30

Panowie ja lałem ten olej (0w20) do GTI i zero problemów. Zero poboru między wymianami, więc nie wiem co Wy tacy od razu na nie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Był Seat Ibiza 1.2 (64 KM)
Był Seat Leon 1.9 TDI (110 KM)
Był Seat Leon 1.8 TSI (160 KM)
Był VW Golf MK VII 2.0 TDI (150 KM)
Był VW Golf 7.5 GTI (245 KM)
Był Renault Clio IV 0.9 TCe (90KM)
Jest Golf 8.0 GTI (245 KM)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
tatian
Cupra
Cupra
 
Posty: 4118
Dołączył(a): 27 października 2007, 22:57
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Renault Clio IV
Silnik: inny

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez ggregorii » 5 lutego 2023, 23:42

Ja nie mówię że jest na nie. Jak ktoś zmienia co 10/15 tys. A w egzemplarzy co mówię był co 30 +. Oczywiście zostanę opcja jak kto eksploatował dane auto.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: 1.4 TSI ACT na 0w20

Postprzez oczkolek » 6 lutego 2023, 09:19

Panowie proponuję poczytać stronę https://olejsilnikowyvw.pl gdzie sporo wątpliwości powinno się wyjaśnić. Oczywiście na tej stronie jest odniesienie tylko do oryginalnych olei VW, które na szczęście są coraz tańsze i można je kupić na rynku bez problemów.
Temat olei zawsze był i będzie (wystarczy popatrzeć na podforum dotyczące Leona 1M czy 1P).
Ostatnio dla VW oleje dostarcza Shell i może warto przyjrzeć się tym olejom zwłaszcza tej serii https://www.shell.pl/kierowcy/oleje-sil ... ional.html
Pozdrawiam
Oczkol

Leon, Seat Leon


MASZ PROBLEMY Z WENTYLATORAMI CHŁODNICY/KLIMY (I BIEG) -> PISZ DO MNIE NA PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
oczkolek
Administrator LC Team
Administrator LC Team
 
Posty: 9325
Dołączył(a): 29 marca 2004, 19:29
Lokalizacja: Warszawa, Inowrocław
Region: mazowieckie
Auto: Seat Leon
Silnik: CJSA 1.8


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości