Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez TomTG » 27 lutego 2012, 11:26

Witam. To mój pierwszy raz na forum, chciałbym, bowiem zamontować schowek pod fotelem kierowcy lub pasażera (a najchętniej tu i tu). Mam Leona II Reference z 2011 i chyba jak wszyscy nie narzekam na nadmiar i przesadną wielkość schowków w tym aucie... Z tego, co wiem, (ale mogę się mylić) jakaś tam wersja Leona ma taki schowek. Wiem za to napewno, że Altea ma takie schowki i o nich właśnie myślałem, bo fotele wyglądają na takie same jak w Leonku. Mam więc pytanie: czy już ktoś próbował montażu schowków pod fotelami w Leonie II i może sie podzielić jakimiś uwagami.
Jeśli temat już był gdzieś poruszany to z góry sorki , ale ja nic na tym forum w tym temacie nie znalazłem.
Pozdrawiam
Zobacz Profil
TomTG
Stella
Stella
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lutego 2012, 10:56
Auto: Leon II 1.2TSI

Reklama

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez toma86 » 27 lutego 2012, 16:50

Ja w swoim leo mam fabryczny schowek pod fotelem pasażera
Leon II 1.9 TDI BXE
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
toma86
Stella +
Stella +
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 września 2011, 12:50
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon 2

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez losiek » 27 lutego 2012, 20:32

u mnie schowek fabrycznie jest pod fotelem kierowcy(MY12), czy jest pod fotelem pasażera nie mam pojecia... nie sprawdzałem . Nigdy tam nie siedzę :-D
MY12 RP11 Leon FR 2.0 TSI 211KM DSG
Zobacz Profil
losiek
Stella
Stella
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 listopada 2011, 19:04
Auto: Leon FR 2.0tsi

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez TomTG » 28 lutego 2012, 07:05

Dzieki koledzy czyli jednak do Leonka też są oryginalne schowki. Pytanie czy już ktoś montował je samemu bo serwis jak mnie podliczy :boje:
Zobacz Profil
TomTG
Stella
Stella
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lutego 2012, 10:56
Auto: Leon II 1.2TSI

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez toma86 » 29 lutego 2012, 21:26

toma86 napisał(a):Ja w swoim leo mam fabryczny schowek pod fotelem pasażera


Sorka miałem na myśli pod fotelem kierowcy :)
Leon II 1.9 TDI BXE
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
toma86
Stella +
Stella +
 
Posty: 59
Dołączył(a): 22 września 2011, 12:50
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon 2

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez Misiek » 29 lutego 2012, 23:43

Ja mam..., ja też..., ja też... a ja nie mam... Nic do tematu nie wnosi... TomTG, schowek możesz śmiało dołożyć. W fotelach są otwory przeznaczone do montażu. Demontujesz ten plastik co masz teraz i w to miejsce wkładasz schowek.
Obrazek
Tu masz nr. Cenę możesz sprawdzić na http://czesci.seat.pl/index.php?str_menu=3
pozd.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez martig » 4 marca 2012, 18:45

Panowie ,a pod fotele Cupry też podejdzie ten schowek , bo z rysunku nie potrafię wywnioskować

swoją drogą 5P0882603F 1UQ PROWADNICA 326.79 :shock: , chyba sie źle czują w Iberi
Zobacz Profil
martig
TopSport
TopSport
 
Posty: 1110
Dołączył(a): 1 lipca 2008, 16:45
Lokalizacja: Gdynia
Auto: C63 AMG
Silnik: CJXA 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez TomTG » 5 marca 2012, 08:47

Dzięki misiek_t. Kurcze troche drogie te schowki ... na alledrogo są tańsze do Altei - pytanie czy by pasowały? A moze ktoś ma do sprzedania schowki oryginalne do Leona w jakiejś przystepniejszej cenie? Zastanawia mnie tez sprawa samego montażu tzn. czy trzeba demontować fotel (chyba tak) a jeśli tak to, co z kabelkami od poduszek, czy nie wyskoczna potem jakieś błędy itp. Jakby ktoś cosik wiedział proszę o info.
Zobacz Profil
TomTG
Stella
Stella
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lutego 2012, 10:56
Auto: Leon II 1.2TSI

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez celinskip » 5 marca 2012, 11:32

Najpierw odepnij akumulator potem rozłączaj wtyczki
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
celinskip
Sport
Sport
 
Posty: 392
Dołączył(a): 8 grudnia 2008, 22:29
Lokalizacja: Lublin
Auto: Leon Cupra
Silnik: CJXA 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez Misiek » 6 marca 2012, 21:26

Tu masz nr. z Altei 2011 rok.
Obrazek
Wygląda na to że jednakowe są.
Fotel musisz zdemontować. Przykręcony jest na "gwiazdkę" nie pamiętam dokładnie, ale chyba 21" (głowy nie daje) Poduszkę musisz odpiąć. I tu np. tak jak pisze
celinskip napisał(a):Najpierw odepnij akumulator potem rozłączaj wtyczki

albo po prostu wypnij, ale nie włączaj zapłonu wtedy żadne błędy nie powinny się pojawić.

-- 6 mar 2012, o 21:26 --

martig, nie ma niestety w etce, extra do foteli z cupry. Możliwe że jest to to samo.
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez TomTG » 12 marca 2012, 07:10

Mam i ja. Schowki są już wmontowane. Kupiłem na Allegro używki z Altei i pasują wprost idealnie. Sa nawet dość pojemne i solidnie wykonane. Teraz mam wreszcie troche luzu w pozostałych schowkach i jest ok! No i muszę przyznać, że zdecydowałem się na kupno i montaż po infomacjach od misiek_t - dzięki wielkie kolego :brawo:
Zobacz Profil
TomTG
Stella
Stella
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lutego 2012, 10:56
Auto: Leon II 1.2TSI

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez Misiek » 12 marca 2012, 08:06

Ciesze się że mogłem pomóc 8)
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez Sober » 15 marca 2012, 13:01

martig napisał(a):Panowie ,a pod fotele Cupry też podejdzie ten schowek , bo z rysunku nie potrafię wywnioskować


Też jestem ciekaw, ktoś może montował? Interesuje mnie czy pasuje fizycznie (to pewnie tak), ale też czy pasuje wizualnie?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sober
Sport
Sport
 
Posty: 346
Dołączył(a): 3 września 2010, 10:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon Cupra
Silnik: BWJ 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez martig » 15 marca 2012, 22:31

TomTG, jak tego szukałes na allegro ,nie moge tego dziadostwa znależć
Zobacz Profil
martig
TopSport
TopSport
 
Posty: 1110
Dołączył(a): 1 lipca 2008, 16:45
Lokalizacja: Gdynia
Auto: C63 AMG
Silnik: CJXA 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez TomTG » 16 marca 2012, 07:25

martig napisał(a):TomTG, jak tego szukałes na allegro ,nie moge tego dziadostwa znależć


Fakt, obecnie na Allegro nie ma, a szukałem wpisując słowa "schowek seat"
Zobacz Profil
TomTG
Stella
Stella
 
Posty: 17
Dołączył(a): 27 lutego 2012, 10:56
Auto: Leon II 1.2TSI

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez Sober » 20 marca 2012, 21:20

Kupiłem sobie ten schowek. Ale mam wątpliwości czy się zmieści, bo tam pod fotelem mam jakiś moduł, chyba do bluetootha, a schowek jest wyższy niż myślałem. Spróbuję w weekend przymierzyć.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sober
Sport
Sport
 
Posty: 346
Dołączył(a): 3 września 2010, 10:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon Cupra
Silnik: BWJ 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez martig » 20 marca 2012, 21:35

Sober, daj znać koniecznie i jak będzie pasował może pstryknij fotkę jak to wygląda
Zobacz Profil
martig
TopSport
TopSport
 
Posty: 1110
Dołączył(a): 1 lipca 2008, 16:45
Lokalizacja: Gdynia
Auto: C63 AMG
Silnik: CJXA 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez el_nino » 30 marca 2012, 22:58

Słuchajcie, kupiłem schowek o numerze 5P0 882 603 D, czy on będzie pasował do Leona 2 zarówno pod siedzenie kierowcy jak i pasażera? Czy też każda strona ma inny nr schowka?
Zobacz Profil
el_nino
Stella +
Stella +
 
Posty: 72
Dołączył(a): 16 kwietnia 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez Sober » 31 marca 2012, 18:22

Schowek jak pewnie sam zauważyłeś jest symetryczny :)

Przymierzałem u siebie, ale nie wejdzie. Trzeba by moduł bluetooth gdzieś przenieść... ktoś ma pomysł? Może w tunelu środkowym by wcisnął? ;-)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Sober
Sport
Sport
 
Posty: 346
Dołączył(a): 3 września 2010, 10:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Leon Cupra
Silnik: BWJ 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez Misiek » 31 marca 2012, 18:55

przenieś do schowka :)
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez el_nino » 31 marca 2012, 19:38

No dobra ale moj jest z Altei i ma numer 5P0 882 603 D a wcześniej wspominaliście o 5P0 882 603 F, czy one czymś się różnią i mój podejdzie bezproblemowo do Leona 2?

Dodatkowe pytanie, skąd wytrzasnąć taki klucz do odkręcenia fotela? Myślałem ze to Torx a okazało się ze ta gwiazdka jest drobniejsza. Jakieś pomysły?
Zobacz Profil
el_nino
Stella +
Stella +
 
Posty: 72
Dołączył(a): 16 kwietnia 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez Ojciec » 31 marca 2012, 20:17

el_nino, iść do sklepu i kupić komplet kluczy....
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Ojciec
Sport
Sport
 
Posty: 856
Dołączył(a): 13 stycznia 2009, 23:22
Lokalizacja: Świerklaniec
Auto: Skoda Octawia 3 RS
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez swierg » 31 marca 2012, 20:23

el_nino, ta nietypowa śruba to dość popularny sposób mocowania np. foteli, pasów, kierownic w autach . Nazywa się to XZN lub SPLINE i można bez problemu kupić w sklepach z narzędziami. Niestety w marketach typu OBI, Castorama itd. z dostępnością tych nasadek bywa różnie, ale możesz popytać.

edit:
Co do rozmiaru w Leo to na razie niestety nie pomogę.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
swierg
Sport
Sport
 
Posty: 589
Dołączył(a): 19 grudnia 2011, 18:07
Lokalizacja: Kielce
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez noktoto » 31 marca 2012, 20:27

swierg napisał(a):XZN lub SPLINE

Warto zauważyć, że to nie to samo ;)

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
noktoto
Cupra
Cupra
 
Posty: 2513
Dołączył(a): 22 lipca 2008, 21:46
Lokalizacja: Mazowieckie
Auto: GTI Performance
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez swierg » 31 marca 2012, 20:34

W takim razie, przepraszam za nieprecyzyjną odpowiedź. W każdym razie ja do demontażu ww elementów w Fabii II używałem nasadek XZN. O SPLINE przeczytałem na forum Fabii i byłem przekonany, że to te same nasadki. Jakie dokładnie są Leonie to w chwili obecnej nie wiem.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
swierg
Sport
Sport
 
Posty: 589
Dołączył(a): 19 grudnia 2011, 18:07
Lokalizacja: Kielce
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez noktoto » 31 marca 2012, 20:41

Często nawet sprzedawcy narzędzi nie rozróżniają tych dwóch standardów ;) Śrubę XZN za pomocą SPLINE się od biedy odkręci, na odwrót będzie gorzej.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
noktoto
Cupra
Cupra
 
Posty: 2513
Dołączył(a): 22 lipca 2008, 21:46
Lokalizacja: Mazowieckie
Auto: GTI Performance
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Schowek pod fotelem czy można zamontować?

Postprzez el_nino » 20 kwietnia 2012, 19:15

Zamontowałem u siebie schowek z Altei, pasował prawie idealnie (musiałem jedynie odciąć dwa plastikowe bolce i kawałek trzeciego, które przeszkadzały, a których nie ma w schowku przeznaczonym dla Leona, poza tym jest identyczny). Nie trzeba żadnych przewodów od poduszek w fotelu odpinać, są wystarczająco długie, trzeba jedynie 4 śruby odkręcić typu SPLINE rozmiar M10 i odchylić fotel do tyłu. Zajęło mi 30 min łącznie z odcinaniem bolców i już mam dwa schowki pod siedzeniami :)
Zobacz Profil
el_nino
Stella +
Stella +
 
Posty: 72
Dołączył(a): 16 kwietnia 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Leon 1P
Silnik: BKD 2.0


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość