Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Gałka zmiany biegów od Octavii - czy podejdzie?

Dane techniczne, osiągi, eksploatacja....

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Gałka zmiany biegów od Octavii - czy podejdzie?

Postprzez Lezz » 17 kwietnia 2012, 16:06

witam

ja też się podepnę pod temat.
Czy ktoś w Leonie 1P montował gałkę zmiany biegów od Octavii?
Moja obecna gałka jest trochę pokiereszowana i znalazłem nową chromowaną do Octavii. Martwi mnie tylko jedna rzecz, gdyż gałka z Leona w podstawie jest okrągła, natomiast z Octavii raczej kwadratowa. Pierścień chromowany na mieszku w Leonie też jest okrągły.
Nie wiem czy to będzie w ogóle wyglądało estetycznie czy trzeba kupić komplet tzn. gałkę + mieszek z Octavii.

Obrazek
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Lezz
Stella +
Stella +
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1 marca 2008, 18:41
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Seat Leon 1.9TDI

Reklama

Re: Gałka zmiany biegów od Octavii - czy podejdzie?

Postprzez Misiek » 19 kwietnia 2012, 21:38

Lezz napisał(a):Czy ktoś w Leonie 1P montował gałkę zmiany biegów od Octavii?

wątpię...
Lezz napisał(a):Nie wiem czy to będzie w ogóle wyglądało

ja bym tego nie zakładał, ale Twoje auto...
wpisz w szukajkę Gałka zmiany biegów znajdziesz tematy np w 1M
Osobiście polecam coś z seat sport http://akcesoria.seat.pl/index.php?str_ ... rodzaj=124 ceny chore... wiem, ale można znaleźć np. na allegro, ebay w dobrej cenie.
Lub gałkę Cupra czy FR np. taka:
Obrazek
moim zdaniem bardziej pasują do leona niż ta ze skody...
Obrazek
Był świetny FR STYLE 2.0 TDI+ by DYNOSOFT :arrow: Leon
Jest nowy 5F'ST FR1.8 TSI My2018 :arrow: Leon
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Misiek
Moderator LC Team
Moderator LC Team
 
Posty: 2334
Dołączył(a): 18 listopada 2009, 18:58
Lokalizacja: PL
Region: śląskie
Auto: leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.8 turbo

Re: Gałka zmiany biegów od Octavii - czy podejdzie?

Postprzez Kozak » 20 kwietnia 2012, 23:01

ja montowałem galkę z OII do Golfa V i pasowała P&P więc do Leona II tez na pewno bedzie pasować , jedynie z tego co wiem to benzyna i diesel mają różną grubość trzpienia lewarka , choć ja kupiłem pierwszą lepszą bez pytania czy to diesel czy PB i pasowało bez problemu, wg mnie bardzo dobrze wyglądalo

Szukasz ubezpieczenia ?? Oferta każdego TU

- Ubezpieczenia Komunikacyjne Majątkowe Firmowe
- Ubezpieczenia Ochrony Prawnej - D.A.S.
- Ubezpieczenia Na Życie NNW

Zapraszam na PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Kozak
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7481
Dołączył(a): 9 września 2005, 09:58
Lokalizacja: Częstochowa / SKL
Region: śląskie
Auto: BMW
Silnik: inny

Re: Gałka zmiany biegów od Octavii - czy podejdzie?

Postprzez Lezz » 21 kwietnia 2012, 20:31

No właśnie ta gałka wizualnie mi się podoba i pasowała by do kilku srebrnych akcentów jak ramka wokół mieszka czy pedały. Golf pewnie też ma okrągłą podstawę gałki, więc napisz jak wyglądało to z kanciastą podstawą gałki Octavii, no chyba, że montowałeś w komplecie z mieszkiem.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Lezz
Stella +
Stella +
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1 marca 2008, 18:41
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Seat Leon 1.9TDI

Re: Gałka zmiany biegów od Octavii - czy podejdzie?

Postprzez Kozak » 22 kwietnia 2012, 00:00

za wielu zdjęć nie mam, wyglądało to tak.

Natomiast nie pamietam czy wymieniałem to z całym mieszkiem czy tylko gałkę

Obrazek

Obrazek

Szukasz ubezpieczenia ?? Oferta każdego TU

- Ubezpieczenia Komunikacyjne Majątkowe Firmowe
- Ubezpieczenia Ochrony Prawnej - D.A.S.
- Ubezpieczenia Na Życie NNW

Zapraszam na PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Kozak
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7481
Dołączył(a): 9 września 2005, 09:58
Lokalizacja: Częstochowa / SKL
Region: śląskie
Auto: BMW
Silnik: inny

Re: Gałka zmiany biegów od Octavii - czy podejdzie?

Postprzez Lezz » 24 kwietnia 2012, 14:42

Rzeczywiście całkiem nieźle się prezentuje. Szkoda że nie masz zdjęć w wyższej rozdzielczości, bo ciężko zauważyć czy mieszek jest z Octavii czy Golfa.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Lezz
Stella +
Stella +
 
Posty: 68
Dołączył(a): 1 marca 2008, 18:41
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Seat Leon 1.9TDI

Re: Gałka zmiany biegów od Octavii - czy podejdzie?

Postprzez Kozak » 24 kwietnia 2012, 22:11

Lezz napisał(a):bo ciężko zauważyć czy mieszek jest z Octavii czy Golfa.
jak pisze że z Octavii II to z Octavii II, chyba wiem co montowałem

Szukasz ubezpieczenia ?? Oferta każdego TU

- Ubezpieczenia Komunikacyjne Majątkowe Firmowe
- Ubezpieczenia Ochrony Prawnej - D.A.S.
- Ubezpieczenia Na Życie NNW

Zapraszam na PW
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Kozak
Sympatyk LeonClub
 
Posty: 7481
Dołączył(a): 9 września 2005, 09:58
Lokalizacja: Częstochowa / SKL
Region: śląskie
Auto: BMW
Silnik: inny


Powrót do Leon 2 - Techniczne Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość