Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez joker_fr » 14 stycznia 2014, 17:05

Witam,
czy ktoś z Was został zaproszony przez serwis na wymianę jakiegoś elementu (blaszki) mocowania turbiny która może powodować głośną pracę silnika?
Podobno to akcja ogólnopolska i mój nr VIN się na tą akcję kwalifikuje.
Zobacz Profil
joker_fr
Signo
Signo
 
Posty: 188
Dołączył(a): 7 grudnia 2013, 23:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Auto: Leon 5F-FR
Silnik: CJXA 2.0

Reklama

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez wodzik » 14 stycznia 2014, 17:27

A gdzie o tym się dowiedziałeś?
Normalnie UOKiK ma takie info na swoich stronach jeśli to oficjalna akcja producenta na PL rynku.
Będziesz Miał Wydatki

Obrazek
Zobacz Profil
wodzik
Signo
Signo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 5 stycznia 2014, 19:31
Auto: X3
Silnik: CJXA 2.0

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez rodzyn889 » 14 stycznia 2014, 17:43

jest taka akcja na wymianę podkładki turbosprężarki dla wybranych VIN, ale to stara akcja. Auta nowsze z taśmy nie podlegają
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rodzyn889
Sport
Sport
 
Posty: 486
Dołączył(a): 27 października 2013, 11:27
Lokalizacja: Waw
Auto: LEON FR
Silnik: BMN 2.0

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez joker_fr » 14 stycznia 2014, 18:26

Dealer który sprzedał mi auto dzwonił do mnie.
Zobacz Profil
joker_fr
Signo
Signo
 
Posty: 188
Dołączył(a): 7 grudnia 2013, 23:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Auto: Leon 5F-FR
Silnik: CJXA 2.0

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez rafko1 » 14 stycznia 2014, 18:39

Kolego jaki masz symbol silnika
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez joker_fr » 14 stycznia 2014, 18:58

Kod silnika: CXSA
Numer silnika: 21090

Tyle podaje rozkodowanie nr VIN. Jeśli to nie symbol napisz gdzie go mam szukać?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Zobacz Profil
joker_fr
Signo
Signo
 
Posty: 188
Dołączył(a): 7 grudnia 2013, 23:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Auto: Leon 5F-FR
Silnik: CJXA 2.0

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez rafko1 » 14 stycznia 2014, 20:25

orki chodziło mi o kod silnika mam taki sam
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez joker_fr » 14 stycznia 2014, 20:30

Czyli akcja dot. też Twojego egzemplarza

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Zobacz Profil
joker_fr
Signo
Signo
 
Posty: 188
Dołączył(a): 7 grudnia 2013, 23:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Auto: Leon 5F-FR
Silnik: CJXA 2.0

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez rafko1 » 14 stycznia 2014, 20:37

Nie wiem jak to sprawdzić

-- 14 stycznia 2014, 20:37 --

Podobno mój wyjechał z taśmy 10.2013
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez joker_fr » 14 stycznia 2014, 20:52

Mój 7.2013

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Zobacz Profil
joker_fr
Signo
Signo
 
Posty: 188
Dołączył(a): 7 grudnia 2013, 23:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Auto: Leon 5F-FR
Silnik: CJXA 2.0

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez rafko1 » 14 stycznia 2014, 21:13

Kolego pytanie z innej beczki przy jakich obrotach załącza się turbina i czy na jedynce auto płynie rusza
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
rafko1
Sport
Sport
 
Posty: 378
Dołączył(a): 10 stycznia 2014, 19:15
Lokalizacja: KR
Auto: SEAT LEON 5F STYLE
Silnik: benzyna 1.4

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez joker_fr » 14 stycznia 2014, 21:30

Poza tematem...

Rusza płynnie, bez trudu mogę ruszyć na samym sprzęgle. Turbina włącza się ok 1.8k obrotów ale nie jestem pewien

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
Zobacz Profil
joker_fr
Signo
Signo
 
Posty: 188
Dołączył(a): 7 grudnia 2013, 23:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Auto: Leon 5F-FR
Silnik: CJXA 2.0

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez lukaszo » 26 lutego 2014, 20:57

Aktualnie mój serwis również skontaktował się ze mną celem sprawdzenia w/w usterki, ale piszecie tu o silniku 122 czy ta akcja dotyczy również 140 km?
Seat Leon 5F Fr 140KM
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
lukaszo
Stella
Stella
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lutego 2014, 19:56
Auto: Leon III
Silnik: CJXA 2.0

Re: Akcja serwisowa - 1.4 122ps

Postprzez Cristobal » 26 lutego 2014, 23:23

W moim 1.2 też to robili. Ale nie zapraszali mnie specjalnie. Wyszło po tym, jak silnik przechodził w tryb awaryjny i turbo nie działało. Pojechałem na serwis i pan oznajmił że na to jest akcja serwisowa. Po wymianie podkładki pod turbem problem zniknął.
SEAT LEON '11 1.2 TSI COPA BLACK PHANTOM
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Cristobal
Sport
Sport
 
Posty: 266
Dołączył(a): 1 listopada 2011, 09:40
Lokalizacja: Wrocław
Auto: SEAT Leon 1P
Silnik: benzyna turbo inny


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości