Reklama

Zapraszamy do polubienia naszego nowego fanpage na Facebook'u.

Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Wszystko co dotyczy silnika, przeniesienie napedu, modyfikacje...

Moderatorzy: Moderator LC Team, Moderator Junior

Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 15 października 2020, 19:44

Hej kieruje pytanie do posiadaczy CZEA jak u was wygląda działanie /awaryjnosc koladwumasowego. Od początku z przebiegiem 25 tys z tym walczę. Pierwsze poszło na gwarancji bo szarpało i stukało. Nowe założone i stuka dalej ASO stwierdziło że to może być od sprzęgła i mnie splawili. Trzeci kąplet założyłem sam koło i zestaw sprzęgła. Nie szarpie ale koło tłucze dalej :). Nie ma drgań ma budzie i przy przyspieszaniu też nic. Objawy to rano chłodno i wali tuk tuk tuk a jak się rozgrzeje to słychać tylko charakterystyczne " trzepotanie " sprężyn łukowych. Teraz kupiłem używkę od Audi ale na razie stołuje bo już sam nie wiem może to od skrzyni może ona jest walnięta ? Choć nie wiem jaki miało by mieć wpływ na koło.

Pytanie czy u was z CZEA macie z tym jakieś problemy ? Słyszycie jakieś dźwięki z okolic skrzyni itp . albo przy wysprzęglaniu " tył tyk tyk ".
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Reklama

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez MarkusD » 15 października 2020, 20:26

Mam przejechane 24800 km i nic mi się nie dzieje z dwumasą, jedynie pilnuję aby z obrotami silnika nie schodzić poniżej 2000 obr/min.
Jutro rano muszę jechać to zwrócę uwagę czy są jakieś dodatkowe odgłosy przy wysprzęgnleniu.
Zobacz Profil
MarkusD
Sport
Sport
 
Posty: 485
Dołączył(a): 17 października 2018, 09:01
Region: śląskie
Auto: Cupra Leon kombi 204
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 15 października 2020, 20:57

Jeśli już masz coś słyszeć to musisz mieć otwarta szybę. Dźwięk jest u mnie przy wysprzęglaniu wtedy gdy jest obciążony np wciskam jadąc pod wzniesienie itp.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez MarkusD » 15 października 2020, 21:58

Kolega w Astrze J załatwił dwumasę przy 17000 km, ale patrzył na wskazania jaki bieg ma wrzucić i chwalił się niskim spalaniem, z tym że po wymianie nic się nie działo już, później sporo przejechał zanim sprzedał.
Jutro posłucham czy cokolwiek słychać, na zimnym i na rozgrzanym, prawie 40 km w jedną stronę zrobię...
Zobacz Profil
MarkusD
Sport
Sport
 
Posty: 485
Dołączył(a): 17 października 2018, 09:01
Region: śląskie
Auto: Cupra Leon kombi 204
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 16 października 2020, 01:22

Ok. Albo te koła są wadliwe albo źle je montują. Rozumiem nowe nie musi być sprawne ale wszystkie po kolei i ten sam problem .
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez MarkusD » 16 października 2020, 10:17

OK
Przed odpaleniem wciskając sprzęgło cisza, po odpaleniu wciskając pedał cisza lecz puszczenie pedału czyli zesprzęgleniu słychać delikatny stuk? tak jakby tarcza się łączy... żadnych drgań czy stuków na pracującym silniku, choć stuki mogą powstawać gdzie indziej, w czasie jazdy również nic nie drga, na rozgrzanym silniki prawie nic nie słychać, jak podniosłem obroty do 2000 było coś delikatnie słychać podczas operowaniem sprzęgłem, ale nie było to nic niepokojącego wg. mnie normalna praca.
Myślę że dobrze by było jakbyś stanął swoim Leonem obok drugiego i porównał.
Kolega ten od Astry z uporem maniaka trzymał silnik poniżej 2000, 1400 obr to była norma i 17000 km dwu-masę.
Jakbyś jeszcze popytał mechaników może ktoś miałby receptę, może jest jeszcze coś innego uszkodzonego i ma wpływ na takie zachowanie koła dwu masowego.
Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu
Zobacz Profil
MarkusD
Sport
Sport
 
Posty: 485
Dołączył(a): 17 października 2018, 09:01
Region: śląskie
Auto: Cupra Leon kombi 204
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez mAsteR7 » 2 czerwca 2021, 20:30

Witam, wyciagam ponownie kopare i wykopalem temat.

Chcialem sie skupic na rozrzadzie, a tu pojawia mi sie problem ze sprzeglem (?). Problem jaki mam to szarpanie przy ruszaniu i tylko wtedy gdy pojezdze (szczegolnie miasto) i auto sie zagrzeje. Zadnych stukow nie slysze, ale na biegu jalowym wyczuwam co jakis czas drganie auta, a ruszenie pod wzniesienie i przy skreconych kolach, to katorga.
Przyczyna sprzeglo? 1.4 tsi 150 act ma dwumas? Z jakimi kosztami samych czesci musze sie liczyc?
Zobacz Profil
mAsteR7
Stella +
Stella +
 
Posty: 74
Dołączył(a): 7 marca 2021, 22:29
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F ST FR
Silnik: CZEA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 2 czerwca 2021, 20:58

W ASO dwumasa ponad 2tys sprzęgło ponad 1 tyś mini robota.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez mAsteR7 » 2 czerwca 2021, 22:51

ggregorii napisał(a):W ASO dwumasa ponad 2tys sprzęgło ponad 1 tyś mini robota.


Czyli opisane rzeczy wakazuja na sprzeglo? I koniecznosc jego wymiany?
Zobacz Profil
mAsteR7
Stella +
Stella +
 
Posty: 74
Dołączył(a): 7 marca 2021, 22:29
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F ST FR
Silnik: CZEA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez MarkusD » 2 czerwca 2021, 23:30

ggregorii napisał(a):W ASO dwumasa ponad 2tys sprzęgło ponad 1 tyś mini robota.

Tak przy okazji problem ze stukaniem rozwiązałeś?
Zobacz Profil
MarkusD
Sport
Sport
 
Posty: 485
Dołączył(a): 17 października 2018, 09:01
Region: śląskie
Auto: Cupra Leon kombi 204
Silnik: benzyna 2.0 turbo

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 3 czerwca 2021, 05:05

Nie zrobiłem . Jeden komplet na gwarancji a drugi sam kupiłem i było to samo. Auto sprzedałem bo mnie wqrw... . to. Podejrzewam że u mnie był problem we skrzyni biegów. Teraz prawie nowa dwumasa leży w chacie. Muszę to kiedyś wystawić na sprzedaż.
Choć teraz jeżdżę z ziomkiem superbem 1.8 i od czasu do czasu słychać też takie klekotanie jak u mnie tylko ciszej i nie non stop. Być może w Tsi niektóre mają się tak zachowywać przy utrzymaniu swoich parametrów. Najgorzej jest w przypadku odsprzedaży.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez wesol » 12 czerwca 2021, 07:38

Każdy dwumas ma w środku w sobie sprężyny i czy nowy dwumas czy prawie to cis tam lekko grzechocze. To nie żarówka że dobra świeci a niedobra już nie świeci. Tu nie ma dwóch stanów.
Brak polskich znakow na klawiaturze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wesol
TopSport
TopSport
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 1 stycznia 2017, 14:47
Auto: Bmw
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 12 czerwca 2021, 07:47

Ten nie grzechotał. Jak byś posłuchał to byś się przekonał. On tłukł z rana jak kowal młotkiem. Z resztą były 3 i każdy mniej lub więcej. Stwierdziłem że problem leży gdzie indziej i pozbyłem się auta żeby nie dokładać.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez wesol » 12 czerwca 2021, 12:19

Nie próbowałeś zająć skrzynie olejem o lite więcej jak powinno być i wtedy testa zrobić?
Brak polskich znakow na klawiaturze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wesol
TopSport
TopSport
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 1 stycznia 2017, 14:47
Auto: Bmw
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 12 czerwca 2021, 12:35

Lałem i olej nic to nie dało. Ale po wymianie oleju jeden po drugim od razu były w nim mosiężne obilki. Coś jak srebrzanka tylko koloru złotego.Cos tam było nie tak.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez wesol » 12 czerwca 2021, 15:09

Od pierścieni synchronizatorów. Ciekawe. Szkoda że nie wyszło co w sumie było przyczyną.
Brak polskich znakow na klawiaturze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wesol
TopSport
TopSport
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 1 stycznia 2017, 14:47
Auto: Bmw
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 12 czerwca 2021, 18:10

No nie wiem coś tam było nie tak. Jak puszczałem sprzęgło to było słychać też szum. A w zimę zanim olej się zagrzał wbijanie biegów było trudne. Być może skrzynia powodowała że każda dwumasa tłukła.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez mAsteR7 » 14 czerwca 2021, 14:51

Jakby ktos szukal i pytal to w serwisie Dynamic/Myslenice kompletne sprzeglo z dwumasem i robocizna, bagatela 6500 zl.

U mnie stuki nie wystepuja, ani na zimnym, ani na cieplym (przy gaszeniu rowniez). Na biegu jalowym jak stoi zapalony i wciskam pedal i puszczam gwaltownie, to slychac stukniecie.
Co mnie martwi, to to ze po dluzszej jezdzie po miescie (spokojnej) zaczyna szarpac przy ruszaniu, szczegolnie na skreconych kolach. Oraz na postoju czuc lekkie drgania, a wskazowka obrotomierza stoi w miejscu.
Ktos z was mial podobnie? Jakas diagnoza i co pomoglo?
Zobacz Profil
mAsteR7
Stella +
Stella +
 
Posty: 74
Dołączył(a): 7 marca 2021, 22:29
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F ST FR
Silnik: CZEA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez verton91 » 14 czerwca 2021, 20:31

Z szarpaniem przy ruszaniu to ja walczę jakieś 4 lata i nadal nie mam rozwiązania, a wymieniłem nawet silnik :P
nie jest to wina skrzyni, sprzęgła ani silnika.
Na 90% jest to wina układu napędowego lub którejś poduszki silnika.

puknięcie przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła to norma, docisk się skleja z tarczą i daje to taki dzwiek.

nie masz wrazenia, że przy gaszeniu lub odpalaniu auta bardziej nim zatrzęsie niż kiedyś ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez mAsteR7 » 15 czerwca 2021, 18:04

verton91 napisał(a):Z szarpaniem przy ruszaniu to ja walczę jakieś 4 lata i nadal nie mam rozwiązania, a wymieniłem nawet silnik :P
nie jest to wina skrzyni, sprzęgła ani silnika.
Na 90% jest to wina układu napędowego lub którejś poduszki silnika.


puknięcie przy gwałtownym puszczeniu sprzęgła to norma, docisk się skleja z tarczą i daje to taki dzwiek.

nie masz wrazenia, że przy gaszeniu lub odpalaniu auta bardziej nim zatrzęsie niż kiedyś ?


Auto mam od 3 miesiecy i nie odczulem tego, jedynie te drgania na jalowym biegu. Ostatnio wymienialem swiece, poprzednie byly dosc mocno wypalone, wedlug ksiazki przejezdzily ok 70k km. I po tej wymianie mam wrazenia, ze te drgania sa bardziej odczuwalne.

Co do tego szarpania, jesli bylaby to wina poduszki lub ukladu napedowego, to chyba dzialoby sie to non stop. A u mnie pojawia sie po dlugiej jezdzie po miescie i czestym uzywaniu sprzegla.
Znajomy taki garazowy mechanik nie widzi tez winy w dwumasie, stawia na lozysko(?). Jest sens wymieniac samo sprzeglo bez dwumasy? Czy juz lepiej komplet robic?
Zobacz Profil
mAsteR7
Stella +
Stella +
 
Posty: 74
Dołączył(a): 7 marca 2021, 22:29
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F ST FR
Silnik: CZEA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez verton91 » 15 czerwca 2021, 21:10

łożysko, zapewne chodziło mu o oporowe, to które wysprzęgla układ napędowy.

sensu nie ma robić samego sprzęgła, bo sam demontaż i montaż skrzyni jest drogi. zrobisz sprzęgło, padnie dwumas i masz dwa razy ten sam koszt montażu i demontażu.

jesli chodzi o poszarpywanie na postoju, to normalne w tych silnikach, chyba każdy to ma w mniejszym czy większym stopniu.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
verton91
TopSport
TopSport
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 12 maja 2015, 15:58
Lokalizacja: WWA
Region: mazowieckie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: CZCA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 16 czerwca 2021, 03:20

Ja też tak miałem poszarpywalo i wymieniłem dwumase i dalej poszarpywalo. Przy następnym razem jak poszło wszystko nowe to przestało szarpać .
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez wesol » 16 czerwca 2021, 05:45

Wymienia się to co zepsute. Ale szybko by was nauczyli w Szczecinie u Kozłowskiego naprawy aut. Potraciliby z wypłaty za błędy to byście się nauczyli. Od tego jest mechanik by zdiagnozował co jest zepsute i co naprawić. Klocki hamulcowe i tarcze też nie potraficie zdiagnozować? Za co wy płacicie? Wymieniacie sprzęgła, dwumasy, skrzynie, silniki a objawy są to jak płacicie choć złotówkę za taką naprawę?
Brak polskich znakow na klawiaturze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wesol
TopSport
TopSport
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 1 stycznia 2017, 14:47
Auto: Bmw
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez metzz » 16 czerwca 2021, 06:49

Dla mnie to też jest jakiś fenomen... "Mechanik" wymienia pół samochodu, a poprawy 0. Kto to finansuje? Czy to jest jakiś plac doświadczalny czy o co chodzi? Gdyby ktokolwiek inny tak robił swoją robotę to nagraliby o nim uwage w tvnie albo inną interwencję. Mam wrażenie, że w tej branży jakaś magia się dzieje i nieświadomemu klientowi można każde gówno wcisnąć, bo i tak nie będzie miał go jak sprawdzić.
Zobacz Profil
metzz
Signo
Signo
 
Posty: 167
Dołączył(a): 7 listopada 2017, 18:35
Lokalizacja: Gdańsk / Toruń
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna turbo inny

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 16 czerwca 2021, 07:30

A co wam mechanik zdjagnozuje ? Stuka dwumasa to zmień pan , dalej szarpie to może sprzegło a jeszcze nie to to może skrzynia. Mechanik się wypnie bo powie że części wadliwe. ASO się wypieło bo zrobiło na gwarancji i dalej tłukło a zaproponowali mi zmianę sprzęgła przy okazji ale odmówiłem. Później stwierdzili że to może być od sprzęgła i jak chce to na mój koszt.

Mechanik mechanikowi nie równy i większość błądzi w ciemności.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez wesol » 16 czerwca 2021, 08:54

Jak ASO wymienia to co nie ma poprawy i zapłaciłeś? Niby czemu? Umnie kierownik mi powiedział że jak nie umiem naprawić auta to żebym się najął do piekarni. Tyle w temacie. Albo coś wiesz i cis robisz a jak nie to piszesz do centrali że tu nie wiedzą nie potrafią to już oni się tym zajmą. Jak będzie trzeba to autoryzację na vagindany serwis straci.
Brak polskich znakow na klawiaturze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wesol
TopSport
TopSport
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 1 stycznia 2017, 14:47
Auto: Bmw
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 16 czerwca 2021, 13:17

Nie było poprawy , no może trochę lepiej ale od razu powiedzieli że to może być od sprzęgła i że nic nie mogą zrobić chyba że ma mój koszt. Gdybym od razu zmienił kąplet wtedy można byłoby się szarpać a tak mieli się czym zasłonić. To było na gwarancji. Później się skoczyła a cena za kąplet w ASO w Holandii jakieś 3500 euro. Kupiłem w Pl za sporo taniej. Jeździłemm po mechanikach i każdy a może to amoze tamto pewnie wadliwa część itp itd. W końcu sprzedałem auto.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez wesol » 18 czerwca 2021, 21:44

Na gwaracji to powinienes im tylko auto podstawic i odebrac sprawne. Nawet po gwarancji tez auto zostawiasz i maja zweryfikowac co jest zepsute, zadzwonic ile to bedzie kosztowac i tylko wyrazasz zgode albo nie. Jesli nie ma popeawy to nie placisz bo i za co. Jak chce to moga ponownie wstawic stara część. Nie potrafia naprawic to zawsze możesz napisac do centrali.
Brak polskich znakow na klawiaturze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wesol
TopSport
TopSport
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 1 stycznia 2017, 14:47
Auto: Bmw
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez SCh » 15 września 2021, 21:46

A tak z ciekawości, podajcie link jakiego sprzęgło i jaki dwumas kupiliście do 1.4 CZEA w skrzyni manulanej?
Zobacz Profil
SCh
Stella +
Stella +
 
Posty: 89
Dołączył(a): 23 czerwca 2019, 16:52
Region: podkarpackie
Auto: Seat
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez Dawid2 » 24 września 2021, 08:45

Ja szukałem kompletu dwumasu i sprzęgła to w sklepach typu Intercars nie ma tych części tej samej marki. Na pierwszy montaż zakładają LUK i w intercarsie z tego co pamiętam można znaleźć tylko dwumas. Sprzęgło tylko w ASO.
Zobacz Profil
Dawid2
Signo
Signo
 
Posty: 154
Dołączył(a): 4 lutego 2013, 00:27
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Leon CupraR
Silnik: BAM 1.8

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 24 września 2021, 13:55

To głupia polityka VAG a . Te auta już są 8 lat na rynku. Seat, Audi ,Skoda ... . Z tymi silnikami a dalej nie ma dwumas w zamienniku tylko serwis. Taki zabieg ma na celu żeby bulic grube siano za to. A w dodatku nową nie musi być 100 ok. Ja ściągałem z Czech bo było sporo taniej. Kiedyś w ASO już dawno jak pytałem wołali chyba 2800 za dwumas i 1400 za sprzęgło.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez mAsteR7 » 24 września 2021, 17:42

To wrzucam tresc e-mail z czerwca br, Dynamica k.Myślenic

Koszt części z kołem dwumasowym ok 6500 zł

(Koszt części bez koła ok 3000zł.)

-Koszt wymiany sprzęgła (robocizna) ok 1540zł po rabacie.
Zobacz Profil
mAsteR7
Stella +
Stella +
 
Posty: 74
Dołączył(a): 7 marca 2021, 22:29
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F ST FR
Silnik: CZEA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 24 września 2021, 17:48

I pytanie tylko za co tyle kasy.Dymanie klienta tylko.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez wesol » 24 września 2021, 21:38

bylo brac diesla. nie bhloby tak drogo. trzeba wpierw rozeznac rynek. ostatnio kolega szukal auta dla syna tak w okolicy 10 tys zl. wszyscy mowia ze leon ze golf ze moze cos z francuzowatych itd. golf 4 niby cos tam bylo o 1.6 ktos tam wyskoczyl ze 1.8T. a kolega mowi a kto bedzie lozyl na nsprawy i czesci 1.8T wiecie czemu? bo glowica do tego staruszka nie kosztuje jsk do tdi 100 czy 200 zl. turbo do jakiegos ajm czy asz ile koszyuje a ile do 1.8t? ceny sa inne.
Brak polskich znakow na klawiaturze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wesol
TopSport
TopSport
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 1 stycznia 2017, 14:47
Auto: Bmw
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 25 września 2021, 12:31

Ale tu chodzi o to że nawet nie ma w zamienniku. To jest na bank narzucone z grupy VAG inaczej Luk czy Sasch wypuściły by zamiennik nontznnkolo bez znaczków . Tak masz tylko Oryginał. A co śmieszne 8 lat to jest na rynku a z dostępnością krucho. .

Ja mam dwa kąplety używek . U mnie skrzynia była walnięta.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez Tomektr » 25 września 2021, 14:50

A dwumasy nie da się zregenerować? Słyszałem że są takie firmy co się tym zajmują.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
Tomektr
TopSport
TopSport
 
Posty: 1236
Dołączył(a): 5 lutego 2018, 17:30
Lokalizacja: Toruń
Region: kujawsko-pomorskie
Auto: Leon FR MY18 150KM
Silnik: CZEA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 25 września 2021, 14:58

Wszystko się da tak jak i turbiny regenerują. Tylko jak to działa potem.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez wesol » 25 września 2021, 15:51

tak dla vagow tez musi ktos robic te sprzegla. zazwyczaj na pierwszy montaz robi sachs lub luk. tyle ze moze byc jakies ciche porozumienie miedzy producentem a odbiorca ze na rynek zewnetrzny ma dany towar nie wychodzic. tak przynajmniej bylo np z przegubami wewnetrznymi do sharanow. producent to gkn czyli spidan/lobro. te sam przegub jest w audicach i tam tez nie wystepuje osobno chyba ze z zamiennikow.
Brak polskich znakow na klawiaturze.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
wesol
TopSport
TopSport
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 1 stycznia 2017, 14:47
Auto: Bmw
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 25 września 2021, 19:46

No właśnie o to mi chodziło że jest jakaś zmowa. W chwili obecnej nigdzie nie kupisz poza serwisem. No może są sklepy które ściągają z zagranicy itp. problem z tym że jak kupisz w serwisie to lepiej to tam założyć bo jak coś będzie nie tak to z gwarancją problem. Typowe naciąganie na kasę. Niby czymnta dwumasansie różni od innych.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez foke93 » 28 września 2021, 20:17

no ale ja czegoś nie rozumiem. Z tego co widzę, koło dwumasowe jest dostępne, nawet na allegro z LUK i dla 6-manuala i dsg - dla manuala: wcześniej było stosowane 04E105266H, od 08.2016: 04E105266N.
Sprzęgło LUK, też dostępne nawet na allegro: 04E141015K
Oczywiście wszystko do CZEA.
Zobacz Profil
foke93
Stella
Stella
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 lipca 2021, 11:47
Region: opolskie
Auto: Leon 5F8
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 28 września 2021, 21:30

No może nareszcie coś sięgnęło.w sumie jak ja kupowałem to też było jedno a później długo glugonnic. Może ktoś dorwał jakiś leżak magazynowy.
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez foke93 » 29 września 2021, 04:08

Ale posty o braku dostępności tych podzespołów widzę nawet z czerwca. Ja auto kupowałem w kwietniu i wtedy sprawdzałem i też były dostępne sprzęgła i dwumasy na wolnym rynku.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Zobacz Profil
foke93
Stella
Stella
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 lipca 2021, 11:47
Region: opolskie
Auto: Leon 5F8
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 29 września 2021, 05:29

Zapytaj ile mają na stanie tych części ?Ja też jak patrzyłem to było długo na stanie bo nikt nie kupował. Potem znikło i nie było. Może jest wysyp jak z grzybami :)
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez foke93 » 29 września 2021, 07:25

No wiesz, oferty są dostępne na allegro więc raczej mają na stanie. Nawet jak wrzucisz numer OEM w google to wyszukuje sklepy gdzie można kupić. To że w Intercars nie mają, to nie znaczy że w ogóle nie są dostępne.

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka
Zobacz Profil
foke93
Stella
Stella
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 lipca 2021, 11:47
Region: opolskie
Auto: Leon 5F8
Silnik: CJXA 2.0

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez mAsteR7 » 13 czerwca 2022, 07:21

Stuknęło mi właśnie 3k na nowym komplecie i oddaje na gwarancje... :shock: (warsztat nie ASO)

Przy wciskaniu sprzęgła czuje pod nogą że pedał nie idzie tak płynnie, na dodatek (choć nie powinno się tak robić!) podczas przyśpieszania jak przyłożę leciutko stopę to czuje mrowienie na pedale sprzęgła. Zauważyłem to, jak na autostradzie rozpędzałem się i przy 150 pedał zaczął, jakby drżeć i stukać :shock: :roll:

Plus taki, że szarpanie przy ruszaniu zniknęło, bo delikatne lub mniej delikatne drgania budy na jałowym nadal występują...
Zobacz Profil
mAsteR7
Stella +
Stella +
 
Posty: 74
Dołączył(a): 7 marca 2021, 22:29
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F ST FR
Silnik: CZEA 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez ggregorii » 13 czerwca 2022, 08:03

A nie stuka ci na zimnym jak odpalisz ?albo jak wciśniesz lewarek np do wstecznego to nie drży ?
Zobacz Profil
Avatar użytkownika
ggregorii
Sport
Sport
 
Posty: 484
Dołączył(a): 25 kwietnia 2013, 10:51
Region: lubelskie
Auto: Leon 5F FR
Silnik: benzyna 1.4

Re: Koło dwumasowe , pytanie do posiadaczy 1.4 CZEA 150 Hp

Postprzez mAsteR7 » 13 czerwca 2022, 08:30

ggregorii napisał(a):A nie stuka ci na zimnym jak odpalisz ?albo jak wciśniesz lewarek np do wstecznego to nie drży ?


Właśnie nie słychać stuków, mam teraz porównanie, bo przed wymianą na zimnym jednak dwumas dawał o sobie znać i było słychać "słynne" stukanie. Na lewarku też nie odczuwam niczego niepokojącego, jak wrzucam wsteczny i zaczynam ruszać pomału, to mam wrażenie że musze wiecej gazu dać, bo tak jakby miało zaraz zaczać szarpać. Dziś oddaje auto i ma mi to robić na gwarancji (że niby wina części).
Zobacz Profil
mAsteR7
Stella +
Stella +
 
Posty: 74
Dołączył(a): 7 marca 2021, 22:29
Region: małopolskie
Auto: Leon 5F ST FR
Silnik: CZEA 1.4


Powrót do Leon 3 - Techniczne Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości